ثبت لوگو

ثبت برند

ثبت برند و علائم تجاری با کم ترین هزینه، راهنمای آموزش ثبت برند به همراه لیست مدارک مورد نیاز طبق آخرین قوانین سال 1401 اداره مالکیت معنوی، برای محافظت از برند خود به ما زنگ بزنید.

ثبت لوگو
 • مدت زمان:حدودا ۷۰ روز
 • اعتبار برند: ثبت شده10 سال
 • قابلیت ثبت لوگو و عکس:دارد
 • نوع خدمات:حضوری و غیر حضوری
 • هزینه: ۱ میلیون حق الوکاله و دستمزد
 • نیاز به مجوز:دارد

راهنمای ثبت برند و لوگو که با نام نشان تجاری نیز در ایران شناخته می شود، در سامانه رسمی از خدمات موسسه حقوقی دنیای ثبت و موضوع مورد بحث ما در این بخش است. ثبت برند تجاری برای اشخاص حقیقی و حقوقی در ایران و سایر کشور های خارجی با فراهم کردن شرایط و مدارک لازم، امکان پذیر است. با استفاده از مشاوره رایگان ثبت برند دنیای ثبت قادر هستید تا موارد مهم و اطلاعات لازم را بدست بیاورید تا در فرآیند و مراحل ثبت علائم تجاری یا لوگوی کسب و کار خود به مشکلی مواجه نشوید. بصورت خلاصه شما نیاز به تهیه مدارک، پرداخت هزینه ها، گذراندن مراحل اداری و حقوقی و منتظر ماندن تا اعلام نتیجه را پیش و رو دارید که ما در دنیای ثبت کلیه مراحل را از صفر تا صد برای شما انجام خواهیم داد.

نكات مهم در مورد ثبت برند بايد بدانيد

قبل از اينكه اقدام به ثبت برند خود كنيد، بهتر است با نكات مهمي كه در مورد ثبت برند بايد بدانيد و در روند ثبت با آن مواجه خواهيد شد، آشنا شويد.

نکات مهم در رابطه با ثبت نشان تجاری

 1. صدور گواهی جهت ثبت برند يا نشان تجاري و لوگو مربوط به آن
 2. بهره مند شدن از اعتبار 10 ساله در صورت ثبت برند
 3. لزوم ارائه چند اظهارنامه جهت ثبت چند برند
 4. استفاده از برند ديگران (تنها در صورت ثبت مجوز آن در ايران ممكن است.)
 5. ثبت قانوني تمام تغييرات جزئي و كلي ايجاد شده در نشان تجاري
 6. اختياري بودن داشتن و ثبت برند براي هر كسب و كار
 7. قابليت ثبت بين المللي برند، بعد از ثبت قانوني آن در كشور
 8. كفايت مدارك مربوط به كسب و كار، جهت ثبت برند فارسي
 9. لزوم داشتن كارت بازرگاني جهت انتخاب نام لاتين در ثبت برند

نكته: براي ثبت برند بين المللي، بعد از ثبت در داخل كشور، با ارائه مدارك مربوط به آن، ارائه كارت بازرگاني و قبول تعهدات مربوطه در سيستم مادريد، مي توانيد برندتان را بين المللي كنيد. با اين كار از امنيت لازم براي محافظت از برندتان، توسط 85 كشور عضو ژنو و عضو سيستم مادريد به علاوه كشور خودتان، بهره مند مي شويد.

پيشنهاد مي كنيم (مقاله مربوط به پيش نياز هاي ضروري جهت انجام ثبت برند) را نيز مطالعه كنيد.

ثبت برند و لوگو

ثبت برند تجاری در ایران یا خارج از کشور، فرآیندی اداری و رسمی به منظور رعایت حقوق و مالکیت معنوی کالا و خدمات یک شرکت یا کسب و کار می باشد. با ثبت نشان تجاری و لوگو که می توان از آن در کنار ثبت شرکت استفاده کرد، کلیه خدمات و لوازم یا تجهیزاتی که یک مجموعه تهیه و تولید می کند، از نظر رعایت کردن حقوق کپی و انتشار محافظت می شود. لوگو یا نشان تجاری می تواند تنها با یک علامت منحصر به فرد، حوزه فعالیت و خروجی یک کسب و کار را نمایش دهد و باعث ایجاد تمایز بین سایر رقبا شود. ثبت برند و لوگو مزایای خاص خود را دارد و می توانید در سریع ترین زمان آن را به سر انجام برسانید.

ثبت مالكيت چند برند

اگر يك برند چند مالك داشته باشد (حقيقي و حقوقي) لازم است تعيين شود كه هر يك از آنها، چند درصد در اين مالكيت سهم دارند.

ثبت برند چیست؟ معرفی انواع علائم تجاری

نمانام یا نشان تجاری که با واژه Brand در جوامع بین الملل شناخته می شود، یک اسم، علامت و نشان برای اشخاص حقیقی یا حقوقی می باشد که قصد ارائه خدمات یا یک محصول را به جامعه دارند. داشتن برند تجاری می تواند به رشد و رونق یک تجارت کمک شایانی کند. برند ها بصورت لاتین و فارسی قابل ثبت هستند و می توانید هر کدام از آنها را در ایران یا جوامع بین الملل به ثبت رسانید.