ثبت دامنه؛ نقطه آغازِ فعالیت آنلاین

دامنه، بخش مهمی از هویت برند و آدرسی است که برای ورود به کسب‌وکار شما در فضای اینترنت استفاده می‌شود. بعد از انتخاب نام دامنه با یکی از پسوندهای net ،.ir ،.com. و یا هر پسوند دیگری، به‌آسانی می‌توانید در صورت آزاد بودن، آن را به نام خود ثبت نمایید.

دامنه

تعرفه ثبت دامنه‌های پرطرفدار

دامنه

com.

499,000 تومان /یک ساله
net.
764,000 تومان /یک ساله
org.
741,000 تومان /یک ساله
info.
1,339,000
401,700 تومان /یک ساله

تخفیف

biz.
1,021,000 تومان /یک ساله
me.
1,268,000
634,000 تومان /یک ساله

تخفیف

ir.

49,000 تومان /یک ساله

co.
1,635,000 تومان /یک ساله

com.

499,000 تومان /یک ساله

net.

764,000 تومان /یک ساله

org.

741,000 تومان /یک ساله

info.

401,000 تومان /یک ساله

biz.

1,021,000 تومان /یک ساله

me.

634,000 تومان /یک ساله

ir.

49,000 تومان /یک ساله

co.

1.635,000 تومان /یک ساله

سایر خدمات دامنه

ثبت دامنه به عنوان نقطه شروع بسیاری از خدمات نوین دیگر است

دامنه
دامنه
دامنه

ثبت دامنه + پیشنهاد هوشمند

هاست ایران با بکار گیری هوش مصنوعی به شما در انتخاب نام کمک می‌کند.

دامنه

امکان رزرو دامنه (بک اوردر)

در صورتی که دامنه مورد نظر شما توسط شخص دیگری ثبت شده باشد، با استفاده از سرویس بک اوردر، نام دامین مورد نظر به لیست رزرو قرار می‌گیرد و به محض آزاد شدن آن، ربات‌ها اقدام به ثبت خودکار دامنه خواهند کرد.

دامنه

مالکیت دامنه (WHOIS)

با استفاده از سرویس Whois در هاست ایران به آسانی و خیالی راحت بابت حفظ محرمانگی نتیجه جستجوی خود اطلاعات هویتی دامنه‌ها را بررسی نمایید

دامنه

مدیریت DNS

با ابزار مدیریت DNS دامنه شما می‌توانید برای دامنه خود رکوردهای DNS جدید ایجاد، به روزرسانی و مدیریت نمایید.

دامنه

حفظ حریم خصوصی در Whois

با فعال‌سازی محافظ شناسه(ID Protection) می‌توانید اطلاعات شخصی خود را در Whois پنهان نموده و از ارسال اسپم به ایمیل ثبت شده در اطلاعات دامنه جلوگیری کنید.

دامنه

ثبت و انتقال دسته‌ای و گروهی

شما با انتخاب چندین دامنه می‌توانید در یک مرحله تمام مراحل خرید را طی کرده و در وقت خود صرفه‌جویی نمایید.

دامنه

همه‌چیز از یک اسم شروع میشه

دامنه
دامنه

ثبت آنی و هزینه مناسب

با خرید دامنه در هاست ایران، دامنه شما به صورت آنی و با بهترین قیمت ثبت خواهد

دامنه

ایمنی و پشتیبانی

دامنه شما یکی از مهم‌ترین دارایی‌های کسب‌وکار شما است. ثبت این نام با مالکیت خودتان توسط یک شرکت معتبر با پشتیبانی دائمی و حفظ اطلاعات شخصی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات ما است

دامنه

پسوندهای متنوع

امکان ثبت بیش از ۱۵۰ پسوند متفاوت به شما در انتخاب بهترین نام در ثبت دامنه کمک شایانی می‌کند

هاست ایران، میزبانی امن برای دامنه شما

دامنه‌های ایرانی

برای خرید دامنه‌های ایرانی مانند دامنه.ir باید ابتدا در سایت nic.ir ثبت‌نام کرده و شناسه ایرنیک دریافت نمایید. سپس می‌توانید در سایت هاست ایران، دامنه مورد نظر را ثبت کنید. هاست ایران، به‌عنوان نماینده رسمی IRNIC، تمام دامنه‌های ایرانی را به‌صورت مستقیم و کمترین مبلغ ثبت می‌نماید.

دامنه‌های بین‌المللی

پس از انتخاب نام دامنه و پسوند در سایت هاست ایران، خرید و ثبت دامنه بین‌المللی، به‌صورت آنی انجام شده و تنها پس از وارد کردن اطلاعات شخصی و تکمیل مراحل، دامنه مورد نظر شما ثبت شده و از طریق پنل هاست ایران می‌توانید آن را کنترل و مدیریت نمایید.

دامنه‌ کشوری یا محلی

دامنه کشوری، متعلق به یک کشور و یا یک قاره بوده و عموماً توسط کاربران همان کشور و یا قاره انتخاب می‌شود. هر وب‌سایتی که قصد داشته باشد فعالیت خود را در سطح کشورش گسترش دهد و همچنین محل استقرار و فعالیت‌های خود را به کاربران در سطح جهان معرفی کند، با انتخاب دامنه ملی خود به این هدف خواهد رسید. به‌عنوان مثال، پسوند دامنه ir. به کشور ایران،de به کشور آلمان،.uk به انگلستان و.us به ایالات‌متحده اختصاص داده شده ‌است. علاوه بر این به تازگی گونه‌ای از دامنه‌های سطح بالای عمومی (gTLD) با نام دامنه‌های سطح بالای جغرافیایی (GeoTLDs) که دلالت بر یک منطقه جغرافیایی دارند مثل .london و.madrid ارائه شده است. خرید دامین محلی، دارای شرایط خاصی است و برای ثبت آن، باید دارای شرایط مربوط به محل مورد نظر باشید و پس از آن اقدام به خرید دامین نمایید. هاست ایران با پشتیبانی و راهنمایی کامل در مراحل ثبت همراه شما خواهد بود.

لیست قیمت دامنه‌های عمومی

در هاست ایران، دامنه‌های عمومی مانند دامنه com. ،.net و … با کمترین هزینه و به‌صورت آنی ثبت شده و پس از ثبت، با مراجعه به پنل هاست ایران می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید.

انتخاب نام و ثبت دامنه

نام دامنه برند تجارت و کسب‌وکار شما در دنیای اینترنت است، به همین دلیل برای کسب‌وکار خود دامنه‌ای انتخاب کنید که به‌خوبی نشان‌دهنده برند باشد و به سادگی در خاطر کاربران ماندگار شود. اولین گام در ایجاد هویت تمامی خدمات، کسب‌وکارها و مؤسسات در فضای اینترنت، با ثبت دامنه آغاز می‌گردد. در هاست ایران شما در یک روند کاملاً اتوماتیک و با کاربری آسان هر نامی را که انتخاب کردید بی‌هیچ پیچیدگی فنی و بی‌نیاز از پرداخت ارزی ثبت می‌نمایید؛ و بلافاصله مالکیت نام انتخابی خود را در به دست ‌می‌آورید.

انتقال دامین

در هاست ایران ما با شفافیت تمام اطلاعات دامنه را در اختیار مالک آن قرار داده و هر شخصی در هر لحظه با طی روند انتقال به آسانی می‌تواند دامنه‌های خود را به هاست ایران منتقل کند و خیلی راحت هم به هر دلیلی که لازم بود از هاست ایران به سرویس‌دهنده دیگری انتقال دهد.

تمدید

تمدید دامنه یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل حمایت از برند در فضای دیجیتال است. اطلاع‌رسانی زمان تمدید دامنه از طریق پنل کاربری، ایمیل و اس ام اس در هاست ایران، تضمین می‌نماید که هرگز سررسید تمدید دامنه‌های خود را فراموش نکنید.

نکات مهم برای انتخاب دامنه

 • 1. سعی کنید نام دامنه انتخابی تا حد امکان کوتاه باشد.
 • 2. تایپ و نوشتار ساده‌ای داشته باشد.
 • 3. نام دامنه را مناسب با کسب‌وکار خود انتخاب کنید.
 • 4. در صورتی که بیزینس شما مربوط به شهر و موقعیت خاصی است، می‌توانید از اسم شهر و یا منطقه در انتخاب دامنه استفاده نمایید.
 • 5. پسوند مناسب با نام دامنه انتخاب کنید.
 • 6. ثبت دامنه .ir به علت تایید مدارک از طرف تیم ایرنیک ممکن است حداکثر تا 10 روز کاری به طول انجامد. لازم به ذکر است که در این مدت دامنه برای کاربر رزرو خواهد شد و شخص دیگری امکان ثبت دامنه مورد نظر را نخواهد داشت.
 • 7. امکان ثبت و تمدید دامنه .ir بین ساعت 23:00 الی 00:30 بامداد وجود ندارد.
 • 8. حداقل طول نام دامنه 3 کاراکتر است.
 • 9. دامنه با حروف فارسی فقط با پسوند com و net قابل ثبت است. (مثال: com.علیرضا)
 • 10. دامنه ها در سریع ترین زمان ممکن و با مشخصات خود کاربران به ثبت میرسد.

دامنه های پریمیوم

قیمت گذاری دامنه ها براساس عرضه و تقاضا از سوی رجیسترر تعیین می‌گردد. بنابراین بدیهی است دامنه های با ویژگی های خاص که تقاضای بالایی برایشان وجود دارد گران تر از دامنه های مشابه خود باشند. در صورتی که دامنه ی انتخابی شما از سوی رجیسترر پریمیوم تشخیص داده شود، مشاوران فروش هاست ایران با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم در خصوص تکمیل فرآیند خرید را در اختیارتان می گذارند. بدیهی است تا تکمیل فرآیند خرید و پرداخت هزینه ی پریمیوم از سوی کاربر ثبت دامنه انجام نخواهد شد.

در این قسمت، پرتکرارترین پرسش‌های کاربران، پاسخ داده شده است. اگر پاسخ خود را نیافتید، تیم پشتیبانی هاست ایران به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شماست.

دامنه
دامنه

 سرویس نمایندگی هاست لینوکس برای کاربرانی که در زمینه فروش هاست فعالیت دارند و یا طراح وب‌سایت هستند و برای مشتریان خود نیاز به فضای میزبانی دارند کاربرد دارد. نماینده می‎‌تواند این فضا را بین کاربران خود تقسیم کرده و به هر دامنه، امکانات مورد نیاز آن را بدهد و میزان استفاده کاربران از فضا و امکانات پنل را مدیریت کند.

شما می‌توانید تا 7 روز پس از خرید سرویس ( به‌جز خرید دامنه و لایسنس که از شرکت‌های بین‌المللی خریداری می‌گردند ) سرویس خود را لغو نمایید و مبلغ به شما باز گردانده می‌شود. اما در صورتیکه بیش از 7 روز از خرید شما گذشته باشد، تنها در صورتی می‌توانید سرویس خود را کنسل کنید که سرویس خریداری شده مشکل فنی داشته باشد و تیم فنی هاست ایران موفق به برطرف کردن مشکل آن نشود.

سرویس‌های هاست و دامنه بلافاصله پس از پرداخت فعال می‌شوند. سفارش‌های سرورمجازی و سروراختصاصی (در صورت تکمیل مدارک کاربری) 2 الی 3 روز کاری زمان‌بر است.

پس از منقضی شدن دامنه.ir  تا 60 روز برای تمدید دامنه خود فرصت دارید و در صورت عدم تمدید دامنه طی این 60 روز، دامنه شما از مرکز ثبت حذف خواهد شد و امکان ثبت برای دیگران وجود دارد.

دامنه ir  در 30 روز دوم پس از منقضی شدن وارد حالت جریمه می شود. هزینه تمدید دامنه‌ای  که در حالت جریمه قرار دارد، دو برابر هزینه تمدید دامنه در حالت عادی است.

دامنه ac.ir. یکی از پسوند‌های زیرمجموعه ir است و تنها توسط سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دارای مجوز رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این پسوند ac مخفف Academic و ir مخفف Iran است.

برای ثبت دامنه‌ ac.ir. ، ابتدا وارد سایت nic.ir شوید و با زدن گزینه ساختن شناسه کاربری، یک شناسه حقوقی ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که در انتهای فرم عضویت در ایرنیک رابط‌های مجاز را روی گزینه «آزاد برای نمایندگان فروش» تنظیم کنید.

پس از ثبت شناسه حقوقی، به سایت هاست ایران بازگشته و سفارش ثبت دامنه خود را نمایید.

پس از انجام فرآیند، ایمیل درخواست مدارک از سوی ایرنیک، برای شما ارسال خواهد شد.

 

توجه داشته باشید که ثبت دامنه ac.ir. در ایرنیک با شرایط خاصی انجام می‌شود و ایرنیک برای ثبت دامنه از شما مدارک درخواست خواهد کرد، برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت دامنه ac.ir. به سایت nic.ir مراجعه کنید.

پسوند co.ir. از دامنه‌های تحت دامنه ملی ir است که توسط سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی ثبت‌شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که ثبت دامنه co.ir. در ایرنیک با شرایط خاصی انجام می‌شود، به‌طور مثال باید نام شرکت ثبت شده شما، با نام دامنه مطابق باشد.

اشخاص زیر می‌توانند درخواست ثبت دامنه «co.ir.» نمایند:

 •  کلیه شرکت‌هایی که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده‌اند
 •   کلیه دارندگان علایم تجاری(Trademarks) ثبت شده در ایران یا سایر کشورها
 • کلیه شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر به ثبت رسیده‌اند.
 • کلیه نمایندگان انحصاری (Exclusive Agent)، شرکت‌هایی که در کشورهای دیگر به ثبت رسیده‌اند.

برای ثبت دامنه‌ .co.ir، ابتدا وارد سایت nic.ir شوید، و با زدن گزینه ساختن شناسه کاربری، یک شناسه حقوقی ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که در انتهای فرم عضویت در ایرنیک رابط‌های مجاز را روی گزینه « آزاد برای نمایندگان فروش» تنظیم کنید.

پس از ثبت شناسه حقوقی، به سایت هاست ایران بازگشته و سفارش ثبت دامنه خود را نمایید.

پس از انجام فرآیند، ایمیل درخواست مدارک از سوی ایرنیک، برای شما ارسال خواهد شد.